24 FEB > 5 MAR 2017

Palmares 2017

INTERNATIONALE COMPETITIE

Prijzen toegekend door de jury van de internationale competitie

Grand Prix Anima 2017 voor beste kortfilm, geschonken door het Brussels Hoofdstedelijk Gewest
(2500 €)

Among the Black Waves (Sredi chernyh voln)

Anna Boedanova, Rusland

Studio Ural-Cinema

Speciale Prijs van de Jury, categorie kortfilms

Decorado

Alberto Vazquez, Spanje

UniKo - Autour de Minuit

Prijs voor beste kortfilm, categorie studentenfilms
(softwarelicensie TVPaint Animation 11 Edition Standard)

My Father's Room

Jang Nari, Zuid-Korea

Korea Independent Animation Filmmakers Association

Speciale vermelding

Asphalte

Lisa Matuszak, Frankrijk

La Poudrière

Prijs voor beste kortfilm, categorie kinderfilms (jongerenjury : Ceci n’est pas un buzz et Ouftivi)
(aankoop uitzendrechten op Ouftivi)

La Cage

Loïc Bruyère, Frankrijk

Folimage

Speciale vermelding

Jubilé

Coralie Soudet, Charlotte Piogé, Marion Duvert, Marie El Kadiri, Agathe Marmion, Frankrijk

Sève Films

Prijzen toegekend door het publiek

Publieksprijs voor beste langspeelfilm, aangeboden door FedEx
(FedEx verzendingen ter waarde van 2.500 €)

Your Name (Kimi no Na wa)

Makoto Shinkai, Japan

Le Parc Distribution

Publieksprijs voor beste langspeelfilm voor kinderen

L'Ecole des lapins (Die Häschenschule - Jagd nach dem goldenen Ei)

Ute von Münchow-Pohl, Duitsland

Gebeka Films

Publieksprijs voor beste kortfilm

Vaysha l'aveugle / Blind Vaysha

Theodore Ushev, Canada

ONF_NFB

Publieksprijs voor beste kortfilm, categorie kinderfilms

Jubilé

Coralie Soudet, Charlotte Piogé, Marion Duvert, Marie El Kadiri, Agathe Marmion, Frankrijk

Sève Films

Publieksprijs Animeernacht

Our Wonderful Nature - The Common Chameleon

Tomer Eshed, Duitsland

Lumatic GmbH & Co. KG

Prijs uitgereikt door de partners

BeTV prijs voor beste langspeelfilm
(5.000 € voor aankoop uitzendrechten)

The Anthem of the Heart (Kokoro ga Sakebitagatterunda)

Tatsuyuki Nagai, Japan

Kokosake Project

Prijs van de Creative Revelatie
(2.500 € geschonken door het Cultureel Centrum van Korea)

Vaysha l'aveugle / Blind Vaysha

Theodore Ushev, Canada

ONF_NFB

Prijs Filmkritiek voor beste kortfilm (UPCB/UBFP)

Fragments (Estilhaços)

José Miguel Ribeiro, Portugal

Praça Filmes

NATIONALE COMPETITIE

Prijzen toegekend door de jury van de nationale competitie

Prijs voor beste Belgische kortfilm, geschonken door SABAM
(2.500 €)

Catherine

Britt Raes

Sève Films

Grand Prix voor de beste film van de Federatie Wallonië-Brussel, geschonken door de Federatie Wallonië-Brussel
(2500 €)

La Rentrée des classes

Stéphane Aubier & Vincent Patar

Gebeka Films

Auteursprijs geschonken door de SACD
(2.500 €)

Pour une poignée de girolles

Julien Grande

ENSAV La Cambre

Prijzen uitgereikt door de partners

BeTV-prijs
(Aankoop uitzendrechten)

69Sec

Laura Nicolas

ENSAV La Cambre

RTBF-LaTrois-prijs
(Aankoop uitzendrechten)

Projection sur canapé

Violette Delvoye

ENSAV La Cambre

Cinergieprijs
(Elektronisch persdossier)

69Sec

Laura Nicolas

ENSAV La Cambre